Notice: Functie register_block_script_handle werd verkeerd aangeroepen. Het asset bestand (/home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/faq/assets/js/index.asset.php) voor de "editorScript" gedefinieerd in de "rank-math/faq-block" blok definitie bestaat niet. Lees Foutopsporing in WordPress voor meer informatie. (Dit bericht is toegevoegd in versie 5.5.0.) in /home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Notice: Functie register_block_script_handle werd verkeerd aangeroepen. Het asset bestand (/home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/howto/assets/js/index.asset.php) voor de "editorScript" gedefinieerd in de "rank-math/howto-block" blok definitie bestaat niet. Lees Foutopsporing in WordPress voor meer informatie. (Dit bericht is toegevoegd in versie 5.5.0.) in /home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Notice: Functie register_block_script_handle werd verkeerd aangeroepen. Het asset bestand (/home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/schema/assets/js/index.asset.php) voor de "editorScript" gedefinieerd in de "rank-math/rich-snippet" blok definitie bestaat niet. Lees Foutopsporing in WordPress voor meer informatie. (Dit bericht is toegevoegd in versie 5.5.0.) in /home/vanbeekenc/domains/vanbeekenco.nl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905
Koolstofcorrectie aan buitengrens EU - CJ van Beek & Co
  • Klant centraal
  • Flexibel
  • Nauwkeurig
  • Brede kennis
  • Ontzorgen
  • Korte lijnen
Terug naar overzicht

Koolstofcorrectie aan buitengrens EU

Op 1 oktober 2023 is het Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) in werking getreden. Het CBAM is een instrument voor koolstofcorrectie aan de buitengrenzen van de EU. Tot en met 31 december 2025 loopt een overgangsperiode. In deze periode moeten bedrijven, die CBAM-goederen importeren, na afloop van elk kwartaal rapporteren hoeveel CO2 is uitgestoten bij de productie van deze goederen. Het CBAM is van toepassing op goederen in de categorieën ijzer en staal, cement, meststoffen, aluminium, elektriciteit en waterstof. De rapportageverplichting geldt voor iedereen, die CBAM-goederen met een waarde boven € 150 per zending invoert in de EU. De rapportage vindt plaats via het CBAM-register. De rapportage moet binnen een maand na afloop van het kwartaal worden ingediend. Een ingediend CBAM-rapport kan tot twee maanden na afloop van het kwartaal worden aangevuld. Daarna kan tot een jaar na afloop van het kwartaal worden verzocht om een termijn voor aanvulling of wijziging van het ingediende CBAM-rapport.

Vanaf 1 januari 2026 gelden er extra verplichtingen onder het CBAM. Vooraf geregistreerde importeurs moeten vanaf dit jaar een prijs gaan betalen voor de CO2, die is uitgestoten bij de productie van de geïmporteerde CBAM-goederen. Voor iedere ton CO2-uitstoot moet een CBAM-certificaat worden ingeleverd. Als in het land van oorsprong van de goederen een CO2-prijs is betaald, wordt deze in mindering gebracht op het aantal certificaten. De prijs van een CBAM-certificaat wordt per week vastgesteld aan de hand van de gemiddelde veilingprijs in het Europese Emissiehandelssysteem van de voorgaande week.

Per 1 januari 2026 vervalt de kwartaalrapportage. In plaats daarvan moet dan jaarlijks een CBAM-aangifte worden gedaan. Deze aangifte moet geverifieerd zijn door een geaccrediteerde verificateur.  Voor de inhoud van en de eisen aan de aangifte zal de Europese Commissie nog nadere regels opstellen.

Bron: Overig | publicatie | 19-02-2024
(035) 692 58 00Bel ons vanbeek@vanbeekenco.nlMail ons